Wielkie wydarzenie na polickim cmentarzu

Wielkie wydarzenie na polickim cmentarzu! Jeśli masz czas o 14.30 – przyjdź. Wesprzyj rodziców po stracie dziecka i daj świadectwo poszanowania i godności ludzkiego życia niezależnie od czasu jego trwania…

Dwa lata temu miał miejsce odsłonięcie Grobowca Dziecka Utraconego oraz pierwszy pogrzeb dzieci zmarłych przed narodzeniem na cmentarzu w Policach. Jak widać nie było to jednorazowe wydarzenie i temat nie został zaniedbany.


6 grudnia o godzinie 14.30 na polickim cmentarzu odbędzie się pogrzeb dzieci nienarodzonych, których ciała nie zostały odebrane przez swoich rodziców ze szpitala. Zbiorowy grobowiec zapewnia im godny pochówek, jest miejscem przeżywania żałoby oraz modlitwy dla osieroconych rodziców – szczególnie tych, którzy z różnych przyczyn nie mieli możliwości pochować swojego dzieciątka indywidualnie. To właśnie oni mogą być pewni, że ciało ich dziecka spoczywa w jednym z takich grobowców. Jeśli ciało dziecka było pozostawione w polickim szpitalu, również na polickim cmentarzu powinno spocząć jego ciało.

Zapraszamy wszystkich, którym temat utraty jest bliski. Nie pozwólmy,
by zmarłe dzieci pochowane były bez uroczystego pożegnania.
Zabierzemy znicze i białe róże, które połączymy z naszą modlitwą
za tych, których dotknęła tragedia śmierci dziecka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*