To był już drugi pogrzeb dzieci utraconych w Szczecinie

Prochy 34 przedwcześnie zmarłych dzieci pochowano we wspólnym grobowcu na cmentarzu przy ulicy Bronowickiej w Szczecinie. To był już drugi w Szczecinie pogrzeb dzieci nienarodzonych.
Pochówek odbył się w sobotę. Prochy spoczęły w grobie z białego kamienia, symbolizującego niewinność. – Naturalne jest, że dzieci umierają później niż rodzice. Gdy sytuacja jest odwrotna, to dla rodziców bolesne doświadczenie. Każdemu człowiekowi należy się szacunek. Te dzieci przecież zaistniały, należy im się zatem godny pochówek, nie mogą być traktowane przedmiotowo – mówił ks. Tomasz Ceniuch z Fundacji Donum Vitae.

Taką możliwość muszą mieć rodzice, którzy chcą pochować swoje nienarodzone dziecko, w innych przypadkach powinno zapewniać taką możliwość miasto. To w powinności gminy jest pochówek ciał osób, których nie może pochować rodzina, bliscy. Szpitale mogą zgłaszać Miejskiemu Ośrodkowi Pomocy Rodzinie chęć przekazania ciał utraconych dzieci, które później spoczną we wspólnym grobowcu.
MOPR przez cały rok zabezpiecza miejsce w miejskiej chłodni, gdzie przechowywane są ich ciała. Chęć pochowania dzieci mogą zgłaszać także sami rodzice. W tym celu muszą tylko uzyskać przynajmniej kartę zgonu do celów pochówkowych, czyli dokument od lekarza.
Pochówki we wspólnym grobowcu utraconych dzieci będą odbywały się dwa razy w roku – w marcu z okazji Narodowego Dnia Życia 24 marca i 15 października z okazji Światowego Dnia Dziecka Utraconego.
Zobacz fotorelację: www.gs24.pl
Źródło: www.gs24.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*