Konkurs plastyczny na koncepcję rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego

Doświadczenie śmierci dziecka przed jego narodzeniem jest doświadczeniem co piątej pary rodziców w Polsce. Nie każdy z nich ma wiedzę na temat możliwości pochowania swojego zmarłego dziecka. Dlatego wiele ich ciał pozostaje w szpitalu, często bez możliwości godziwego pochówku, a tym samym bez stworzenia miejsca dla osieroconych rodziców, w którym mogliby wspomnieć, poddać się zadumie i przeżyć żałobę po swoim zmarłym dziecku.

Fundacja Donum Vitae starając się wyjść naprzeciw rodzicom po stracie, pragnie szerzyć świadomość trudu tego doświadczenia i uwrażliwiać społeczeństwo na ból rozstania przeżywany przez rodziców. Pragnąc stworzyć przestrzeń do przeżycia żałoby Fundacja Donum Vitae zaprasza do wzięcia udziału w konkursie na koncepcję rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego, który być może wkrótce znajdzie swoje miejsce na szczecińskim cmentarzu. Będzie tym samym miejscem zbiorowego pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem, których ciał rodzice z rożnych względów nie odebrali ze szpitala.

 

Przedmiotem, a zarazem celem pierwszorzędnym Konkursu jest wyłonienie najlepszych koncepcji rzeźby wieńczącej Grobowiec Dziecka Utraconego, przedstawionej w formie graficznej wizualizacji, które Organizator chciałby wykorzystać przy powstających Grobowcach Dzieci Utraconych na terenie Polski. Powinna ona zawierać symboliczne połączenie cierpienia i nadziei doświadczanych w procesie przeżywanej przez rodziców żałoby.

 

Uczestnikami konkursu mogą być osoby pełnoletnie, zajmujące się profesjonalnie i zawodowo wykonywaniem prac plastycznych, artystycznych i graficznych, uczniowie szkół plastycznych, studenci wydziałów artystycznych i architektonicznych, jak również osoby wrażliwe na piękno, sztukę i drugiego człowieka wykonujące amatorsko wszelkie prace plastyczne i graficzne.

 

Forma prac to grafika, malarstwo lub rzeźba. Prace graficzne i malarskie należy wykonać na papierze typu brystol w formacie A3 (297×420 mm), natomiast prace rzeźbiarskie (wys. ok. 40cm) mogą być wykonane z dowolnego materiału.

 

Autorzy wyróżnionych przez Komisje Konkursową prac otrzymają nagrody pieniężne, za pierwsze miejsce – 1000 zł, drugie – 700 zł, oraz trzecie – 400 zł.

 

Termin składania, bądź nadsyłania prac: 14 marca 2017 r.
Prace należy dostarczyć na adres Sekretariatu Konkursu:
Fundacja Donum Vitae
ul. Świętego Ducha 9
70-205 Szczecin
z dopiskiem: „Konkurs”.

Sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 8.00 – 16.00.

Rozstrzygnięcie konkursu 25 marca 2017 r.

Regulamin konkursu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*