Możesz pomóc

Ty również możesz pomóc!

Wspierając Fundację Donum Vitae, pomagasz promować naturalne metody wspierania rodzicielstwa oraz organizować pomoc dla osób, które doświadczyły śmierci dziecka.
Dzięki Twojej darowiźnie:
– umożliwisz wielu osobom skorzystanie z bogatej wiedzy i doświadczenia działających w naszej poradni specjalistów, przywracając nadzieję w zmaganiach o upragnione potomstwo,
– pomożesz rozpowszechniać informacje na temat praw rodziców po stracie, dzięki czemu większa ich liczba będzie mogła z nich skorzystać oraz świadomie przeżyć proces żałoby po śmierci nienarodzonego dziecka,
– wesprzesz inicjatywę tworzenia Grobowca Dziecka Utraconego na cmentarzach w Polsce, na których brakuje miejsca pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem, a których ciała nie zostały odebrane ze szpitala.
Jeżeli podoba Ci się to, co dotąd udało się nam osiągnąć lub chcesz wesprzeć nas w planowanych działaniach, za każdy gest z serca dziękujemy! Zaangażowanie wyrażone „złotówką” to dla nas ogromna szansa i motywacja do dalszego działania.
Wszystkie darowizny prosimy przekazywać na podany nr konta z tytułem przelewu: DAROWIZNA
pl. Matki Teresy z Kalkuty 5
nr konta
86 2030 0045 1110 0000 0230 9970

Odliczenie przekazanej darowizny od dochodu

Informujemy, iż darowizny przekazane na konto Fundacji Donum Vitae, realizującej cele pożytku publicznego, mogą być odliczone od dochodu osoby fizycznej w wysokości nie przekraczającej 6% dochodu.
Podatnik darowizny pieniężnej odliczenia dokonuje wyłącznie na podstawie dowodu wpłaty na rachunek bankowy obdarowanego. Dowód wpłaty musi zawierać wskazanie, na jaki cel darowizna ma być przeznaczona.
Ustawodawca nie precyzuje, jaki tytuł należy wpisać w przelewie, tak więc może to być np. „darowizna” albo „darowizna na cele statutowe”, itp.