15 października – Dzień Dziecka Utraconego

Światowy Dzień Dziecka Utraconego ogłoszony został, aby rodzice po stracie mogli spotkać się na cmentarzach, w kościołach i miejscach pamięci, i wspomnieć dzieci, które nie zdążyły się urodzić, ale też po to, żeby uświadomić matkom i ojcom, jakie przysługują im prawa, gdy ich dziecko urodzi się martwe lub umrze przed narodzinami.

Picture

Tego dnia pragniemy wspólnie wesprzeć się w cierpieniu i modlić do dobrego Boga w intencji zmarłych przedwcześnie dzieci oraz ich rodzin o dobre przeżycie tego trudnego doświadczenia.

Wychodząc na przeciw cierpieniom tak wielu małżeństw i rodzin Fundacja Donum Vitae od kilku już lat organizuje obchody tego wyjątkowego dnia:

godz. 16.00 – spotkanie przy bramie Cmentarza Centralnego w Szczecinie na ul. Ku Słońcu przy Ojcach Salezjanach, by wspólnie udać się pod pomnik Dziecka Utraconego, przy którym odbędzie się wspólna modlitwa w intencji zmarłych dzieci oraz zostaną zapalone znicze,

godz. 18.00 – uroczysta Msza święta w intencji dzieci, które odeszły zbyt wcześnie oraz zawiązanie wspólnoty duszpasterskiej rodziców w doświadczeniu śmierci dziecka,

godz. 19.00 – spotkanie i zawiązanie grupy wsparcia dla rodziców po stracie.

Wszystkich pragnących aktywnie włączyć się w to wydarzenie lub pragnących podzielić się swoim doświadczeniem w tym niezwykle trudnym temacie zapraszamy do kontaktu pod adresem kontakt@fundacjadonumvitae.pl.